MicroStrategy: The procedure entry point could not be located in the dynamic library

Merhaba,

Bundan sonraki yazılarımda genelde MicroStrategy 9.3’ten 10.3’e versiyon geçişi sırasında yaşanan sıkıntıları ve çözümlerini anlatmaya çalışacağım.

İlk olarak başlıkta da belirttiğim gibi “The procedure entry point could not be located in the dynamic library” hatasıyla başlamak istedim.

Bu hataya hangi aşamalardan sonra geldiğimizi öncesinde belirtmekte fayda var. MicroStrategy 10.3 sürüm yükseltme kurulumunu gerçekleştirdikten ve ODBC kayıtlarımızı güncelledikten sonra Configuration Wizard ekranındaki Configure Intelligence Server adımında bu hatayla karşılaştık.

ic_error

Biz sadece M8Base4_64.dll ile ilgili hatalar aldık ancak bu işle uğraşan kişilerin farklı dll dosyalarında da hatalar aldığını duyduk.

Çözümü ile ilgili genelde bu dosyalardan sistemde iki tane olabileceği ve bu yüzden sistemin kafası karıştığından hata döndürdüğü söyleniyor.

Biz kendi sistemimizi incelediğimizde aslında sadece bir dosya vardı. Her ne kadar başka yöntemler denemiş olsakta sorun bir türlü ortadan kalkmadı.

Daha çok 9.3’ten kalan bir takım bozulmuş dosyaların sistemi etkilemiş olabileceğinizi düşündük ve şu adımları uyguladık.

  • MicroStrategy uygulamasını tamamen sistemden kaldırın.
  • MicroStrategy’nin kurduğu üçüncü parti yazılımlar varsa kaldırın.
  • MicroStrategy ile ilgili tüm klasörleri (Common Files ve Program Files içindeki MicroStrategy Klasörleri) silin. Tabi burada silmeden önce Web veya Mobil Images dosyalarınız varsa yedekleyin.
  • Sistemde MicroStragy anahtar kelimesi ile arama yaptırın. MicroStrategy klasörleri varsa silin.
  • Temiz sıfır bir kuruluma başlayın ve hatasız bir kurulumun keyfini çıkarın.

Kolay gelsin 😉

Bir Cevap Yazın