Microsoft Visual Studio 2015 Community Yükleme Hatası ve Çözümü

Merhaba,

Windows 10 işletim sistemine Microsoft Visual Studio 2015 Community kurarken aldığım hatalar ve sonrasında nasıl çözüme ulaştığımı burada sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Microsoft Visual Studio 2015 Community’i gerek web installer, gerekse iso installer’den kurarken aşağıdaki çoklu hataları alıyor ve kurulum yarıda kalıyordu.

 • Team Explorer for Visual Studio 2015 -> Fatal Error
 • Microsoft NuGet – Visual Studio 2015 -> Package Failed
 • Microsoft Visual Studio Connected Services -> Packages Failed
 • Azure AD Authentication Connected Services -> Packages Failed
 • Microsoft Azure Mobile Services Connected Service -> Package Failed
 • Microsoft Azure Storeage Connected Service -> Packages Failed
 • Microsoft.VisualStudio.Office365 -> Package Failed

Çözümü için aşağıdakı adımları uygulamak gerekiyor.

Öncelikle daha önce kurmaya çalışırken yarım kalan Microsoft Visual Studio 2015 Community dosyalarını sistemden silip temizleyelim.

Ardından aşağıdaki dosyaları indirip sisteme kuralım.

Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 Update 3

Şimdi Microsoft Visual Studio 2015 Community kurulumunu tekrar başlatalım.

Kolay gelsin 🙂

 

Microsoft Visual Studio 2015 Community Yükleme Hatası ve Çözümü” Hakkında 26 Yorum

 1. Kardeşim iyide bu yarım kalan kurulum dosyaları nerde onuda yazsaydin bari ya 🙂 Sadece silineceğini yazmışssın… :-((((((

  1. Merhaba,

   Öncelikle program ekle kaldır’dan kaldırabildiklerinizi kaldırın. Kaldıramadıklarınızı diğer 3.parti uninstall programları ile kaldırmaya çalışın. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra program files klasörü içindeki visual studio’ya ait klasörleri manuel olarak silin. Ardından yazıda vermiş olduğum dosyayı kurduktan sonra kurulumu tekrar başlatın.

   Kolay gelsin 😉

 2. ne yaptıysam programın kendisini kaldıramadım. uninstall programlarınıda kullandım. çıldırmak üzereyim. Microsoft Build Tools 14.0 (amd64) : Yükleme sırasında önemli hata.
  Microsoft ASP.NET and Web Tools 2015.1 (Beta8) – Visual Studio 2015 : Package failed.
  uninstall yapmaya çalıştığımda verdiği hata 🙁

    1. Peki uninstall etmeden önce yukarıda linkte verdiğim dosyayı kurdunuz mu? Dosyayı kurduktan sonra visual studio’yu tekrar uninstall etmeyi ya da kurmayı deneyin.

 3. Another setup is already running. Please wait for it to finish before trying again. diye sorun çıkıyor visual studio 2015 de düzeltemedim

  1. Elif Hanım Merhaba,

   Hata mesajından anladığım kadarıyla görev yöneticisinde arka planda çalışan uygulamalardan visual studio uygulaması açık kalmış. Listeden bulup kapatmanız gerekiyor.

   Kolay gelsin 😉

 4. Merhaba ben dediklerinizin aynısını yaptım ama hala aynı hatayı almaktayım.Güncel bir çözüm yokmudur?

  1. Merhaba, 2015 şu an güncel sürüm. Dilerseniz yakında çıkacak 2017 (Visual Studio 15) sürümünü deneyebilirsiniz. İyi çalışmalar

 5. Merhaba Bilgisayarıma daha önceden kurmuştum fakat şimdi kurduğumda bu hata ile karşılaşıyorum hatada eksiklikten bahsediliyor onları gidermek adına 2010 versiyonunu yükledim kaldırdım tekrar denedim fakat sonuç gene hüsran daha önce hiç böyle bir hata ile karşılaşmadım.

  http://i.hizliresim.com/2r8qJN.jpg

   1. Son Sürümü sizin verdiğinizmiş onuda denemiştim olmamıştı diğer kişilerin aldıkları hatalar windows güncellemesi ama benden program bile istiyor bunun sebebi visual studio 2016 olabilir mi ? 2016 sürümlü programa 2015 sürümlü redistributable kuruyorum bundan kaynaklandığınıda düşünüyorum ama internete baktığımda da 2016 sürümlü bulamadım

     1. Kusura bakmayın son sürümlü indirmiştim 2017 sanmıştım 2016 yazıyordu dosya içine girdim iç dosyalardan baktığımda da 2015 yazıyor 2015 için gerekli şeyleri zaten yüklemiştim pcdemi sıkıntı va acaba

 6. 2017 yükleme sırasında elektrik kesildi ve yükleme yarım kaldı. daha sonra ne yaptıysam yükleyemedim. Kaldırdım, dosyaları sildim, kalıntıları 3.parti uygulamalarıyla temizledim vs.vs. ama. yüklemeyi tekrar başlatamadım. Bir çözümü varmıdır acaba.

 7. Microsoft Build Tools 14.0 (amd64) bu hatayı alıyorum her şeyi yaptım ama bir tülü çözemedim

Bir Cevap Yazın